Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Us
Disclaimers
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Chromophobe renal cell carcinoma
(view source)
Revision as of 09:13, 5 August 2016
214 bytes added
,
09:13, 5 August 2016
→Genomic Gain/Loss/LOH
Line 37:
Line 37:
! Chromosome !! Gain/Loss/Amp !! Region
! Chromosome !! Gain/Loss/Amp !! Region
|-
|-
−
|1 || Loss || Chr1
+
|1 || Loss || Chr1
(90%)
|-
|-
−
|2 || Loss || Chr2
+
|2 || Loss || Chr2
(80%)
|-
|-
−
|
6
|| Loss ||
Chr6
+
|
3
|| Loss ||
Chr3 (25%)
|-
|-
−
|
10
|| Loss ||
Chr10
+
|
5
|| Loss ||
Chr5 (20%)
|-
|-
−
|
13
|| Loss ||
Chr13
+
|
6
|| Loss ||
Chr6 (90%)
|-
|-
−
|
17
|| Loss ||
Chr17
+
|
8
|| Loss ||
Chr8 (15%)
|-
|-
−
|21 || Loss || Chr21
+
|9 || Loss || Chr9 (25%)
+
|-
+
|10 || Loss || Chr10 (90%)
+
|-
+
|11 || Loss || Chr11 (10%)
+
|-
+
|13 || Loss || Chr13 (85%)
+
|-
+
|17 || Loss || Chr17 (90%)
+
|-
+
|18 || Loss || Chr18 (15%)
+
|-
+
|21 || Loss || Chr21
(70%)
|}
|}
Banumathygowrishankar
58
edits